Naujiena

Š. m. rugsėjo 1 d. įsigalioja Alytaus m. viešojo transporto maršrutų tvarkaraščių pakeitimai

2019 08 27

Tvarkaraščiai pagal galimybes pakoreguoti, atsižvelgiant į keleivių prašymus, autobusų maršrutų realaus laiko pravažiavimo (GPS) duomenis. Nuo rugsėjo 1 d. sutrumpėja daugumos autobusų maršrutų pravažiavimo laikai, autobusai kursuos greičiau.
 
Stebėjome kiek laiko vairuotojai užtrukdavo konkrečioje autobuso maršruto stotelėje ir kuriomis valandomis vėluodavo. Kuriose maršrutų atkarpose buvo per didelis laiko tarpas dėl ko vairuotojai buvo priversti mažinti autobusų greitį, kad į autobuso stotelę atvyktų pagal tvarkaraštyje nustatytą laiką, ne retai trukdydami savo, keleivių ir kitų eismo dalyvių laiką. 
 
Atsižvelgiant į atliktą analizę ir į keleivių pastabas, rytiniai maršrutų reisai kurie dėl keleivių gausos vėluodavo, keliomis minutėmis paankstinti. Piko valandomis didesnis laikas skirtas keleivių išlaipinimui / įlaipinimui Statybininkų g., Vidzgiris, „Volungė, Turgus, Poliklinika, Kalniškės g., Miesto sodas ir „Sodra autobusų stotelėse.
Tose maršrutų atkarpose, kur užfiksuotas per didelis laiko tarpas – sumažintas.   
 
Nuo rugsėjo 1 d. ir vėl kursuos autobuso maršrutas Nr. 10. Šio maršruto laikai priderinti Klevų g., Panemuninkėlių g. ir greta minėtų gatvių įsikūrusiems gyventojams (keleiviams).
Dėl labai mažo keleivių srauto ir patirtų nuostolių, naikinamos autobusų maršrutų Nr. 8U ir Nr. 12 trasos.  
   
Vietoje autobuso maršruto Nr. 8U, nauja autobuso maršruto trasa kursuos maršrutas Nr. 12U „Izomega ‒ Naujoji g. ‒ Sodra ‒ Pulko g. ‒ AB „Dainava ‒ Užupių kapinės“ šiomis gatvėmis: Naujoji g. ‒ Jotvingių g. ‒ Pulko g. ‒ Ulonų g. ‒ link Užupių kapinių.   
   
Iš esmės keičiasi autobuso maršruto Nr. 12 trasa. Nuo 2019-09-01 autobuso maršrutas Nr. 12 „Izomega ‒ Naujoji g. ‒ Sodra ‒ Pulko g. ‒ AB „Dainava, kursuos šiomis gatvėmis: Naujoji g. ‒ Jotvingių g. ‒ Pulko g. ‒ Ulonų g.:

Didžiausias dėmesys kreipiamas į didesnių keleivių srautų poreikius, t. y. į mokyklų, įmonių ir įstaigų darbo laiką ir jų pamainų darbo grafiką.

Iš anksto apgailestaujame, kad gali pasitaikyti atvejų, kai pritaikant tinkamą laiką dideliam keleivių, vykstančių į darbą, srautui, pavieniams keleiviams pasikeitimai gali būti nenaudingi, tačiau dėl ribotų išteklių neturime galimybių atsižvelgti į visus pageidavimus.

Atkreiptinas keleivių dėmesys ir į tai, kad nuo rugsėjo 1 d. bus aptarnaujama 198 viešojo transporto stotelės (keturios naujos viešojo transporto stotelės). Per vieną dieną iš 198 stotelių, vidutiniškai 5000 skirtingų išvykimo laikų. Visų išvykimo laikų pasikeitimo, numatyti nėra galimybių.

Šiuo metu visa informacija su tvarkaraščių pakeitimais, patalpinta internete https://stops.lt/alytus, nuoroda skirta mobiliems telefonams https://m.stops.lt/alytus.

Iš anksto, rugpjūčio 29-30 dienomis, viešojo transporto stotelėse bus pradėti vykdyti tvarkaraščių keitimo darbai. 

Prašome keleivių atkreipti dėmesį į tvarkaraščių pasikeitimus.

Taip pat, siekiant ir toliau tobulinti Alytaus miesto viešąjį transportą, jo teikiamas keleivių pervežimo paslaugas, prašome Alytaus miesto keleivių, gyventojų ir svečių išreikšti savo nuomonę, sudalyvaujant anoniminėje apklausoje https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfWCw5xw39kRbrh3yoOYDiVzrmGMqjNA4idPWCJtOPymGWhow/viewform.
Iš anksto dėkojame už išreikštą nuomonę.

 

- Alytaus miesto maršrutų tvarkaraščius rasite https://stops.lt/alytusnuoroda skirta mobiliems telefonams https://m.stops.lt/alytus ir stotelėse.
- Dėl išsamesnės informacijos prašytume kreiptis mob. tel. 8 685 61 670 arba el. paštu transportas@alytus.lt.
- Apie maršrutų aptarnavimo pažeidimus prašome pranešti Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui tel. (8 315) 55128 arba el. paštu viesojitvarka@alytus.lt.
- Dėl vairuotojų aptarnavimo pažeidimų prašytume informuoti vežėją – UAB „Kautra mob. tel. 8 617 68 467 arba el. paštu alytus@kautra.lt.
- Daugiau informacijos apie Alytaus viešąjį transportą rasite https://www.alytausinfrastruktura.lt, svetainės skiltyje „Viešasis transportas.