Naujiena

Prevenciniai veiksmai siekiant apsaugoti save ir aplinkinius nuo infekcijų, įskaitant koronavirusą

2020 02 27

Ir keleiviams, ir viešojo transporto vairuotojams platinamos rekomendacijos kaip saugotis nuo virusų (įskaitant koronavirusą), užtikrinti asmeninę higieną, rūpintis savimi ir aplinkiniais!

Autobusų vairuotojams dalinamos valymo ir dezinfekavimo priemonės.

Naudojant valymo ir dezinfekavimo priemones, drėgnuoju būdu valomi autobusų paviršiai: grindys, langų rėmai, turėklai, rankenos, sėdynių atlošų porankiai ir elektroninių kortelių skaitytuvai (komposteriai).

Situacija stebima, operatyviai reaguojama. Esant poreikiui, bus įsigyta papildomų dezinfekcijos ar kitų reikalingų priemonių, kad būtų užtikrintas keleivių ir vairuotojų saugumas, higiena. 

KAIP APSAUGOTI SAVE IR KITUS?

Rankas plauti kruopščiai ir dažnai, ir visada po kontakto su svetimais paviršiais. Jeigu nėra galimybių – naudoti servetėles su dezinfekavimo priemonėmis, rankų dezinfektantus.

- Neliesti akių, nosies ir burnos.

- Sustiprinti patalpų vėdinimą, sudarant skersvėjį.

- Patalpas bei kitus paviršius valyti drėgnu būdu.

- Vengti artimo sąlyčio su sergančiais asmenimis (saugus atstumas nuo sergančiojo yra apie 1 m).

- Kosint, čiaudint burną ar nosį būtina prisidenkti vienkartine servetėle arba sulenkta alkūne.

Jei įtariate, kad užsikrėtėte koronavirusu – atsirado į gripą panašūs simptomai, karščiavimas, kosulys, kvėpavimo sutrikimai arba turėjote kontaktą su galimais viruso nešiotojais:

Jūs turite likti namuose (izoliuotis), t. y. neikite pats pas gydytoją, nevykite viešuoju transportu ar taksi, nesilankykite viešosiose vietose – kitaip tariant, neplatinkite galimo viruso.

- skambinkite 112 ir iškart informuokite apie savo įtarimus.

Visą svarbiausią informaciją apie koronavirusą COVID-19 rasite: https://bit.ly/32Gy3n3.

Sveikatos apsaugos ministerija pateikia rekomendacijas „Dėl COVID-19 prevencijos teikiant keleivių pavėžėjimo paslaugas“.