Naujiena

Naujiena: galimybė stebėti autobusų maršrutų judėjimą realiu laiku

2019 04 17

Progresuojant technologinėms galimybėms, modernėja ir Alytaus viešajame transporte taikomi sprendimai.
Nuo šiol keleiviai realiu laiku gali sekti autobusų maršrutų buvimo vietą!
Šie sprendimai integruoti į Alytaus miesto maršrutų tvarkaraščius, kurie pateikiami svetainėje https://www.stops.lt/alytus/ ir mobiliesiems telefonams skirtoje nuorodoje https://m.stops.lt/alytus/, skiltyje „Rodyti transporto judėjimą".
Geografinės padėties nustatymo sistemomis (GPS) turime galimybę realiu laiku stebėti viešojo transporto judėjimą miesto gatvėmis – tai stebėjimo realiu laiku sistema. 
Keleiviams suteikiama galimybė ne tik stebėti viešojo transporto (autobuso) buvimo vietą, judėjimo kryptį, vidutinį greitį konkrečioje autobuso maršruto atkarpoje, galimus nukrypimus nuo planinio tvarkaraščio, bet ir tiksliau planuoti savo laiką, atsižvelgiant į realų konkretaus autobuso maršruto atvykimo laiką į pageidaujamą autobusų stotelę.
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad autobusų realaus laiko judėjimo duomenys taip pat ir atvykimo laikas atvaizduotas į konkrečią maršruto stotelę, atsinaujina kas 15 sekundžių.
Viešojo transporto informacinių sistemų įsigytų paslaugų tikslas - įdiegti Alytaus miesto viešajame transporte modernią apmokėjimo elektroninėmis priemonėmis už keleivių pervežimą bei transporto valdymo paslaugą, apimančią pilną elektroninių bilietų valdymo ir naudojimo ciklą, transporto priemonių stebėjimą ir keleivių informavimą Alytaus mieste.
Šiuo sprendimu - stebėjimo realiu laiku sistema, įgyvendintas vienas iš elektroninio bilieto sistemos įdiegimo etapų.
 
Dėl išsamesnės informacijos taip pat teikiant pastabas bei siūlymus prašytume kreiptis mob. tel. 8 685 61 670 arba el. paštu transportas@alytus.lt.
- Apie maršrutų aptarnavimo pažeidimus prašytume pranešti Alytaus miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui tel. (8 315) 55 128 arba el. paštu viesojitvarka@alytus.lt.
- Dėl vairuotojų aptarnavimo pažeidimų prašytume informuoti vežėją – UAB „Kautra“ mob. tel. 8 617 68 467 arba el. paštu alytus@kautra.lt.