Elektroninis bilietas


Apie elektroninį bilietą, plačiau

Kas yra miesto transporto El. bilietas ir kokias vertes jis kuria?
• greitas ir saugus atsiskaitymas autobuse nenaudojant grynųjų pinigų,
• el. bilieto papildymas internetu https://www.autobusubilietai.lt/elektroninis-bilietas,
• vienkartinis ir mėnesinis bilietas vienoje kortelėje,
• galimybė sumokėti už kitą keleivį,
• galimybė keleiviui per 30 min. nuo pirmojo pažymėjimo, vieną kartą persėsti į kitą autobusą už tą pačią vienkartinio bilieto kainą,
• vairuotojų ir keleivių laiko sutaupymas,
• tiksli keleivių srautų apskaita.

El. bilietas

El. bilietas – tai elektroninė kortelė, kurią galima papildyti pinigais ir autobuse naudoti vienkartiniams važiavimams arba įsigyti mėnesinį bilietą. Įsigyti mėnesinį el. bilietą ar papildyti elektroninę piniginę galima pas vairuotoją autobuse, Alytaus autobusų stoties kasose arba internetu https://www.autobusubilietai.lt/elektroninis-bilietas.
El. bilieto kortelės iki 2019 m. rugsėjo 30 dienos įsigyjant mėnesinį bilietą ar papildant el. piniginę išduodamos nemokamai. El. bilieto kortelė galioja 5 metus.
Nuo 2019 m. spalio 1 d. el. bilieto kortelės kaina 3 Eur.
Praradus (pametus), sugadinus el. bilieto kortelę, keičiamos tik jos naudotojui apmokėjus naujos el. bilieto kortelės kainą 3 Eur.
Sugadintos el. bilieto kortelės su matomais mechaniniais pažeidimais, keičiamos tik jos naudotojui apmokėjus naujos el. bilieto kortelės kainą 3 Eur.
Sugadinus ar pametus kortelę ir keleiviui pateikus kortelės numerį bei PIN kodą (jie pateikiami perkant kortelę), išduodama nauja kortelė į kurią perkeliami visi pinigai ir galiojantys bilietai.
Kortelės pakuotėje, kartu su kortele pateikiama trumpa naudojimosi atmintinė. Atmintinę keleivis turi saugoti – ant jos pateikiamas įsigytos kortelės numeris ir PIN kodas (po nutrinamu sluoksniu). Kortelės numeris ir PIN kodas naudojamas prisijungimui svetainėje https://www.autobusubilietai.lt/elektroninis-bilietas, taip pat pametus kortelę norint perkelti galiojančias paslaugas ir kortelės pinigus į kitą kortelę.

El. bilieto kortelės piniginę galima papildyti nuo 3 iki 50 eurų suma.

Autobusuose platinamos tik pilnos vertės el. bilieto  kortelės, o jei keleivis turi teisę į 50 % ar 80 % valstybės nustatytą lengvatą, pateikus lengvatą įrodantį dokumentą kortelė išduodama Alytaus autobusų stoties kasose. Keleivis, turintis kortelę su nustatyta lengvata bilietus gali įsigyti visuose platinimo taškuose – tiek pas vairuotoją, Alytaus autobusų stoties kasose ar internetu https://www.autobusubilietai.lt/elektroninis-bilietas.

El. bilieto aptarnavimas

Alytaus autobusų stoties kasose taip pat teikiamos ir visos kitos su kortelėmis susijusios paslaugos, įvairių klausimų sprendimas, konsultacijos. Autobuse vairuotojas gali suteikti tik kasdienes paslaugas – parduoti el. bilieto kortelę, papildyti kortelės piniginę ar parduoti mėnesinį bilietą.

Praradus kortelę nedelsiant užblokuoti jos naudojimą galima Alytaus autobusų stoties kasose arba svetainėje https://www.autobusubilietai.lt/elektroninis-bilietas. Atvykus į Alytaus autobusų stotį ir pateikus kortelės numerį bei PIN kodą galima įsigyti naują kortelę į kurią bus perkelti kortelėje esantys pinigai ir mėnesiniai bilietai.

Mėnesiniai bilietai

Mėnesiniai bilietai yra dviejų tipų: galiojantys visomis mėnesio dienomis arba tik darbo dienomis. Siekiant užtikrinti kelionės saugumą ir tvarkaraščių vykdymą laiku, mėnesinių bilietų kainos perkant pas vairuotoją autobuse ir Alytaus autobusų stoties kasose ar internetu, skiriasi – autobuse bilietai brangesni, o Alytaus autobusų stoties kasose ir internetu pigesni.


Mėnesinis bilietas galioja kalendorinį mėnesį. Bilietą įsigyjant iki mėnesio 15 dienos jis galioja einamą mėnesį, įsigijus bilietą 16 ir vėlesnėmis mėnesio dienomis bilietas galioja nuo kito mėnesio pradžios. Mėnesinis bilietas leidžia naudotis miesto transportu neribotą kelionių skaičių.


Mėnesinio bilieto naudotojas kaskart įlipęs į autobusą turi priglausti kortelę prie bilietų komposterio, taip pat kelionės metu turėti lengvatą patvirtinantį dokumentą, kurį pateikti gali paprašyti vairuotojas ar kontroliuojantis pareigūnas.

Elektroniniai vienkartiniai bilietai

Įnešus į kortelės piniginę pinigų jie panaudojami atsiskaitant el. bilietu vienkartinėms kelionėms. Šis atsiskaitymo būdas greitas, patogus ir pigesnis, nei perkant vienkartinius bilietus pas vairuotoją.
Jei kortelėje yra pinigų ir tuo pačiu galiojantis mėnesinis bilietas, priglaudus kortelę prie komposterio pinigai nebus nuskaityti – šiuo atveju naudojamas mėnesinis bilietas.
Kortelės elektronine pinigine galima įsigyti bilietą ne tik sau, bet ir kitam kartu vykstančiam keleiviui. Paspaudus komposteryje mygtuką „Papildomas keleivis” ir priglaudus kortelę įsigyjamas papildomas bilietas. Kartu vykstančiam keleiviui visada parduodamas pilnos vertės bilietas, nepriklausomai kokia lengvata naudojasi kortelės savininkas.
Elektroninis vienkartinis bilietas suteikia galimybę vieną kartą per 30 minučių nuo pirmos kelionės pradžios nemokamai persėsti į kitą autobusą. Šiuo atveju persėdus ir priglaudus kortelę prie komposterio parodoma, kad pritaikytas persėdimo bilietas ir pinigai nenuskaityti.
Atsiskaitymas už kelionę viešuoju transportu el. bilieto kortele, bendroji tvarka
Įlipti į autobusus galima tik pro priekines duris, išlipti – pro vidurines ir galines duris. Atsiskaitymui už važiavimą autobusu, elektroninį terminuotą ar vienkartinį bilietą kiekvienos kelionės pradžioje būtina pažymėti priglaudžiant jo e. bilieto kortelę prie kortelių skaitytuvo (komposterio).